Promocja Zatrudnienia i Rozwój Zasobów Ludzkich Województwo PomorskiePHARE 2001 Spójność Społeczna i Gospodarcza. Projekt był realizowany od października 2003 roku do końca stycznia 2005 roku. Fundacja Gospodarcza występowała jako partner w projekcie promującym zatrudnienie i rozwój zasobów ludzkich w województwie pomorskim. Głównym wnioskodawcą był ECORYS Nederland BV z Holandii. W skład konsorcjum wchodziły również takie organizacje jak: Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość", Gdański Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową - Gdańska Akademia Bankowa, Lubelska Fundacja Rozwoju. Projekt miał na celu realizację czterech podstawowych zadań:
1. Świadczenie usług promocji zatrudnienia obecnym i potencjalnym bezrobotnym. Zadanie to ma na celu walkę z bezrobociem i negatywnymi skutkami restrukturyzacji sektorów poprzez doradztwo i szkolenia zawodowe.
2. Promocja przedsiębiorczości, poprzez pomoc początkującym firmom, szkolenia dla sektora MSP oraz doradztwo.
3. Promocja zdolności adaptacyjnych - kształcenie pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. Zadanie to ma na celu podniesienie jakości kadr MSP poprzez szkolenia menedżerskie i zawodowe.
4. Pomoc dla rozwoju lokalnego partnerstwa pracodawców.
W ramach projektu PHARE 2001 RZL przeszkolono 461 osób.