Młodzież - Lepszy Start - projekt realizowany w kwietniu i maju 2005 roku przez Urząd Miasta Gdyni przy współpracy Fundacji Gospodarczej, Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni, Pomorskiego Centrum Technologii oraz English Unlimited. Jego celem było udzielenie kompleksowego wsparcia w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz umiejętności poszukiwania pracy bezrobotnej młodzieży poniżej 25 roku życia oraz bezrobotnym absolwentom. W ramach projektu przeprowadzono następujące szkolenia: Warsztaty z aktywizacji zawodowej i autoprezentacji, Pozyskiwanie dotacji unijnych, Business English, Asystent sekretariatu oraz Księgowość komputerowa z elementami prawa pracy. Fundacja Gospodarcza jako partner organizowała szkolenia księgowości komputerowej z elementami prawa pracy, szkolenie asystenta sekretariatu oraz warsztaty z aktywizacji zawodowej i autoprezentacji. Projekt "Młodzież-lepszy start", będący częścią długofalowego programu PRZEDSIĘBIORCZA GDYNIA, dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Sołecznego. Beneficjentami było 60 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni.