ecoZAWÓD – partnerstwo strategiczne na rzecz dostosowania systemów kształcenia zawodowego do wyzwań zielonej gospodarki – był realizowany w okresie od września 2015 r. do września 2017 r. To międzynarodowy projekt partnerski, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ Akcja 2: Partnerstwa strategiczne.Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie do końca sierpnia 2017 r. nowych programów nauczania zawodowego oraz praktyk zawodowych dla 3 kluczowych zawodów związanych z zieloną gospodarką w Polsce, Niemczech i Włoszech w oparciu o dualny system kształcenia w tych zawodach oraz rozwiązania informatyczne ICT.Trzy sektory kluczowe dla Partnerstwa:
- produkcja żywności (technolog żywności ze specjalnością: organizacja i nadzorowanie produkcji wyrobów ekologicznych),
- usługi budowlane (monter izolacji budowlanych ze specjalnością: termomodernizacja i zmniejszanie śladu węglowego),
- odnawialne źródła energii – OZE (elektryk ze specjalnością: integracja systemów energetycznych w urządzeniach energii odnawialnej)Kwota dofinansowania projektu 198 480,00 EURO, w tym kwota dotacji dla Fundacji Gospodarczej 12 370,00 Euro.

W ramach projektu powstały rezultaty pracy intelektualnej dla 3 wyżej wymienionych zawodów oraz platforma internetowa: http://www.ekoSTAZ.edu.pl/

Grupa docelowa projektu: uczniowie szkół zawodowych, nauczyciele i trenerzy zawodu ze szkół zawodowych oraz rzemieślnicy zaangażowani w dualny system kształcenia.

Główne działania w projekcie to: dostosowanie programów kształcenia – „zielone” elementy; stworzenie platformy internetowej ecoSTAŻ; testowanie - mobilności dla uczniów i nauczycieli w Polsce, w Niemczech i we Włoszech; udoskonalenie programów nauczania, upowszechnianie  - warsztaty upowszechniających w Warszawie, Gdyni i we Włoszech oraz kongresu w Białymstoku.

Liderem projektu była Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr, a Partnerami:
Towarzystwo Amicus w Białymstoku,
Fundacja Gospodarcza w Gdyni,
Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku,
Izba Rzemieślnicza w Cottbus (Niemcy), EkoConnect (Niemcy),
Ufficio Scolastico Regionale PerIl Veneto (Włochy)
Konfederacja COLDIRETII (Włochy).